راهکار Carrier Grade NAT – ipCGN

تنها راهکار CGN در سطح Carrier به منظور رفع نگرانی آدرس‌های IPv4 در شبکه‌های اپراتور

رشد بی‌سابقه تلفن‌های همراه هوشمند و افرایش تعداد کاربران اینترنت در سالهای اخیر، ارایه دهندگان خدمات اینترنت را مجبور به سرمایه‌گذاری قابل توجهی در بخش زیر ساخت، به منظور ارایه و پشتیبانی از ترافیک رو به رشد و همچنین ارایه سرویسهای نوین نموده است. این موضوع سبب استفاده بسیار زیاد از IPv4 شده و در نتیجه معضل کمبود IPv4 از مشکلات و چالشهای حال حاضر می‌باشد.

از طرف دیگر محتوای دیجیتال و ترافیک اینترنت در حال رشد تصاعدی می‌باشند و تمایل روزافزون به استفاده از اینترنت در تمامی بخشها و ایجاد شدن مباحثی همچون Internet of Things سبب گردیده تعداد تجهیزات متصل به اینترنت تا پایان این دهه میلادی به ۲۰ میلیارد دستگاه برسد و این خود به معنای تقاضای بیشتر برای آدرسهای IP است.

به منظور پیشبرد وضعیت کنونی و آماده شدن برای توسعه طولانی مدت، مهاجرت به IPv6 به امری اجتناب ناپذیر برای ارایه دهندگان خدمات بدل گشته است.

ipCGN 2G Chassis

از آنجاییکه پروتکل IPv6 به طوری ذاتی با IPv4 سازگار نیست، سرویس دهندگان مجبور به ارایه طرحی برای پیاده سازی تواماً IPv4 و IPv6 در کنار هم به منظور ادامه فعالیت کنونی و همچنین آماده سازی برای توسعه در آینده می‌باشند.

شرکت ایمن پردیس با ارایه راهکار جامع مهاجرت از IPv4 به IPv6 و همچنین رفع معضل کمبود IPv4 با استفاده از سیستم CGNAT ، این امکان را برای ارایه دهندگان خدمات به وجود آورده است تا با تکیه بر زیرساخت کنونی مبتنی بر IPv4 خود، زمان بیشتری به منظور آمادگی انتقال به زیرساخت جدید IPv6 داشته باشند. این راهکار علاوه بر رفع مشکل کمبود آدرسهای IPv4 با استفاده از NAT44، مسیر مهاجرت به پروتکل IPv6 را از طریق NAT64 امکانپذیر می‌سازد. این راهکار اپراتورها را از خرید آدرسهای IPv4 بی نیاز نموده و زمان بیشتری را جهت استفاده از زیرساختهای موجود IPv4، پیش از مهاجرت به IPv6 در اختیارشان قرار میدهد.

این راهکار با نام تجاری ipCGN از سال ۱۳۹۲ در شبکه اپراتورهای بزرگ کشور با حجم ترافیک چند ده گیگابیت بر ثانیه مورد استفاده قرار گرفته و در حال حاضر تنها راهکار ایرانی با توانمندی پردازش ترافیک در سطح شبکه‌های Carrier و مورد تایید سازمانهای مربوطه می‌باشد. این سیستم از کلیه استانداردهای رایج Carrier Grade NAT / Large Scale NAT به منظور ارایه خدمات به اپراتورهای بزرگ پشتیبانی کرده و به منظور سرویس دهی به اپراتورهای بزرگ بهینه سازی شده است.
لازم به ذکر است که راهکار ارایه شده توسط شرکت ایمن پردیس برای یکپارچگی (Integration) با نرم‌افزارهای Billing به نرم‌افزار خاصی وابستگی نداشته و برای نصب در شبکه اپراتور نیاز به تغییر ساختار و نرم‌افزارهای موجود نمی‌باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد محصول لطفاً با بخش بازرگانی تماس بگیرید.